Jedna z najzdolniejszych, współczesnych aktorek filmowych, telewizyjnych i teatralnych w Polsce, szerokiej publiczności znana głównie z roli pani doktor Moniki Zybert w telenoweli „Na dobre i na złe”.
Urodziła się 14 grudnia 1968 roku w Katowicach, dorastała i wychowywała się w pobliskich Mysłowicach. Myła muzykalną dziewczyną – należała do zespołu wokalno-tanecznego przy osiedlowym domu kultury, później działała z kolei w przykościelnej Oazie.
Studiowała we wrocławskiej PWST, którą ukończyła w 1991 roku, z miejsca zgarniając Nagrodę Jury i „Gońca Teatralnego” na Przeglądzie Przedstawień Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi za dyplomową rolę Emilki w „Naszym mieście”.
Tuż po studiach związała się z wrocławskim Teatrem Polskim, którego aktorką była do 1997 roku, kiedy to dołączyła do zespołu warszawskiego Teatru Dramatycznego. Niemal od początku związana jest również z Teatrem TV, ma na swoim koncie występy w dwudziestu pięciu telewizyjnych spektaklach. Jednym z większych, scenicznych sukcesów Fraszyńskiej była rola Saszy w „Płatonowie-akt pominięty” wg Czechowa, która przyniosła jej nagrodę na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych w 1996 roku.
Jej debiutem filmowym była rola w „Il flagranti” Wojciecha Biedronia (1991). W kolejnych latach dała doskonałe, pierwszoplanowe występy w filmach w reżyserii Magdaleny („Białe małżeństwo” 1992) i Piotra Łazarkiewicza (jako narkomanka w „Porze na czarownice” 1993).
Kolejne ważne role nadeszły dopiero pod koniec dekady, wraz z sequelem komedii „Kiler-ów 2-óch” Juliusza Machulskiego (1999), serialami: „Ja, Malinowski” (1999) i „Ekstradycja 3” (1998), zaś przede wszystkim wraz z telenowelą „Na dobre i na złe” (1999-2008). Rola młodej lekarki, Moniki Zybert, córki profesora Zyberta (Marian Opania) przyniosła jej jeszcze większą popularność i sympatię widzów.
W międzyczasie ponownie spotkała się z Machulskim na planie komedii „Pieniądze to nie wszystko” (2001), zagrała sprzedawczynię w komedii Piotra Wereśniaka „Zróbmy sobie wnuka” (2003), reporterkę radiową w serialu „Zostać Miss” (2001), przyjaciółkę głównej bohaterki w dramacie „Cisza” Michała Rosy (2001) i żonę tirowca w „PitBullu” Patryka Vegi (2005).
Najgłośniejszymi, filmowymi występami aktorki ostatnich lat był ten u boku Artura Żmijewskiego w komedii romantycznej „Ławeczka” Macieja Żaka (2004) oraz obok Tomasza Kota w słynnej produkcji biograficznej „Skazany na bluesa” Jana Kidawy-Błońskiego, gdzie wcieliła się w postać Małgorzaty „Goli” Riedel – żony legendarnego wokalisty „Dżemu” (2005). Fraszyńska często brała udział w produkcjach dla młodych widzów w reżyserii Jerzego Łukaszewicza („Goodbye Rockefeller”, „Łowca. Ostatnie starcie”, serial „Wow”) i Andrzeja Maleszki („Maszyna zmian”, „Sto minut wakacji” 1998). Za rolę w tym ostatnim wyróżniono ją nagrodą na Festiwalu Filmów dla Dzieci w Poznaniu.
Ostatnio można ją oglądać w serialu „Hotel pod żyrafą i nosorożcem”, gdzie kreuje jedną z głównych ról Anny Miłobędzkiej, u boku Rafała Królikowskiego.