Jedna z najbardziej znanych i najbardziej zmysłowych aktorek polskich. Pamiętna w roli Krysi w „Pułkowniku Kwiatkowskim” i nauczycielki w „Tacie”, ostatnio kojarzona jest przede wszystkim z serialem „Na Wspólnej”, gdzie gra jedną z głównych ról.
Urodziła się 7 lutego 1969 roku w Lesznie. Zanim dostała się na Wydział Aktorski łódzkiej PWSFTViT, przez rok studiowała prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Na łódzkiej uczelni uczyła się w latach 1989-91, cztery lata później zdając aktorski egzamin eksternistyczny (1995). W międzyczasie zadebiutowała na scenie (Teatr im. Szaniawskiego w Wałbrzychu) i w filmie.
Na ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 1993 roku, występując w takich filmach, jak „Komedia małżeńska” Romana Załuskiego, „Samowolka” Feliksa Falka i thriller „Wynajmę pokój...” Andrzeja Titkowa. Rok później, poza udziałem w popularnym serialu „Radio Romans”, zagrała u Janusza Majewskiego w filmie „Diabelska edukacja”, z cyklu „Opowieści erotyczne” (1994). Szybko zyskała popularność, a z uwagi na charakter granych ról, błyskawicznie stała się symbolem seksu polskiego kina lat 90-tych.
W 1995 roku zagrała tytułową rolę w melodramacie wojennym „Deborah” Ryszarda Brylskiego. W tym roku pojawiła się ponadto obok Marka Kondrata w „Ekstradycji” Wojciecha Wójcika (kolejne serie w latach 1996 i 1998) i w „Pułkowniku Kwiatkowskim” Kazimierza Kutza. Do klasyki polskiego kina przeszła scena, w której główny bohater (Kondrat) płacze na widok nagich piersi granej przez Dancewicz bohaterki.
Rok 1995 to także nagrodzona na FPFF w Gdyni, drugoplanowa rola nauczycielki w „Tacie” Macieja Ślesickiego.
W 1997 roku wystąpiła w szwedzkiej produkcji „Oczekiwania” oraz w sensacyjnym „Gniewie” Marcina Ziębińskiego, w 1998 roku ponownie spotkała się z Majewskim na planie serialu „Siedlisko”, a w 2000 – wzięła udział w serialu „Sukces”. Później przyszedł czas na rolę prostytutki Lo w polskim westernie „Eucalyptus” (2001), występ w komedii Olafa Lubaszenki „E=mc2” (2002), rolę pani fotograf w serialu „Zostać Miss 2” (2003) i występ w niezależnym obrazie Ryszarda Macieja Nyczki - „Siedem przystanków na drodze do raju” (2003).
Rok 2003 to także początek wieloletniej przygody z telenowelą „Na Wspólnej”, w której aktorka po dziś dzień kreuje postać Weroniki Wilk.
W międzyczasie Dancewicz pojawiła się w dwóch niezależnych produkcjach – „Pamiętasz mnie?” Piotra Matwiejczyka (2007) oraz w polsko - niemieckim filmie Małgorzaty Szumowskiej „33 sceny z życia” (2008).
W 1999 roku związała się z warszawskim Teatrem Kwadrat. Ponadto ma na swoim koncie występ w szeregu spektakli Teatru TV (w latach 1994-98).
W 2006 roku wzięła udział w programie rozrywkowym „Taniec z gwiazdami”.
Jest pasjonatką brydża, startuje w turniejach brydżowych i należy do Polskiego Związku Brydża Sportowego.