duża fotografia filmu Podwodna pułapka2: Labirynt śmierci
Miniatura plakatu filmu Podwodna pułapka2: Labirynt śmierci

Podwodna pułapka2: Labirynt śmierci

47 Meters Down: Uncaged

2019 | USA, Wielka Brytania | Przygodowy, Dramat, Horror, Thriller | 90 min

Żarłoczny slasher [recenzja DVD]

Sequel twórców pierwszej części realizuje schemat, jaki cechuje również kontynuację horroru "Blair witch": obsada kolejnej odsłony "Podwodnej pułapki" została zwiększona. Reżyser, zarazem współscenarzysta, i autor scenariusza oparli fabułę nowej produkcji, bazując na sprawdzonych już elementach, do jakich zaliczyć można: rodzinny konflikt, epizod gwiazdy i nieoczekiwany zwrot akcji.

Johannes i Riera zatrudnili młode pokolenie gwiazdek, które mają szansę rozwinąć kariery dzięki rolom w ich filmie. Obraz można zaliczyć do gatunku thrillera przygodowego, jak i slashera, tak charakterystycznego w filmografii początkujących aktorów (tak sławę zdobywali: Jamie Lee Curtis w "Halloween", Kevin Bacon w "Piątku, trzynastego" czy obsada "Krzyku").

Główne role powierzono Sophii Nélisse, znanej z adaptacji "Złodziejki książek" oraz Corinne Foxx, córce nagrodzonego Oscarem za tytułową rolę w biografii muzyka Raya Charlesa, Jamiego Foxxa. Aktorki zagrały siostry, które razem z przyjaciółkami zwiedzają podwodne ruiny Majów. W nieodkrytych dotąd jaskiniach czają się żarłacze białe. Dziewczyny, aby przeżyć, muszą dotrzeć do grupy naukowców prowadzących badania pod nadzorem ojca Mii (Nélisse).

W rolę jednej z koleżanek wcieliła się kolejna córka o sławnym nazwisku - Sistine Rose Stallone. Aktorka była bardzo przekonująca. Wyraziście zagrała także Brec Bassinger (bez koneksji z Kim Bassinger) jako szkolna prześladowczyni wyobcowanej społecznie Mii. Największe uznanie należy się Foxx, która wiarygodnie odegrała sprzeczne emocje wobec przyszywanej siostry.

Epizodyczną postać na miarę Matthew Modine'a z poprzedniej produkcji wykreował John Corbett - filmowy ojciec Mii, ojczym Sashy (Foxx) i szef ekspedycji zgłębiający tajemnice podwodnych ruin. Dramatyczny los postaci niweczą jednak efekty specjalne o niskobudżetowym charakterze. To niedopatrzenie rujnuje efekt grozy budowany przez operatora i autorów ścieżki dźwiękowej. Grupa muzyczna tomandandy, kontynuując współpracę stworzyła idealny soundtrack do realizacji filmowej nakierowanej bardziej na rozrywkę niż utrzymanie zbudowanego napięcia, niczym w produkcjach umiejętnie łączących kino akcji i horror. Do grona tej nowej klasyki gatunku zaliczyć można: "Jaskinię", "Zejście", "Ruiny" czy "Sanctum".

Można przypuszczać, że to nie ostatnie spotkanie skonfliktowanych sióstr z rekinami-ludojadami. Realizatorzy sprawnie łączą wartką akcję z dramatem rodzinnym, jednocześnie zapewniając widzom rozrywkę, aczkolwiek daleką od artyzmu.

Wydanie DVD zawiera zwiastun filmu oraz zapowiedzi innych produkcji.

Recenzja powstała dzięki współpracy z Monolith Video - dystrybutorem filmu na DVD.


3,0
Ocena filmu
głosów: 1
Twoja ocena
chcę zobaczyć
0 osób chce go zobaczyć
dodaj do ulubionych
0 osób lubi ten film
obserwuj
0 osób obserwuje ten tytuł
dodaj do filmoteki
0 osób ma ten film u siebie

dodaj komentarz

Możesz pisać komentarze ze swojego konta - zalogować się?

redakcja strony

Radosław Sztaba
Arkadiusz Chorób