Kinowe premiery w USA - 17 sierpnia 2007
Arkadiusz Chorób | 2007-08-16Źródło: filmosfera.pl

W ten weekend w amerykańskich kinach będzie miało premierę aż 9 filmów. Jako, że jest to ostatni weekend letniego sezonu nie należy spodziewać się żadnych nowych rekordowych otwarć.

 

Pierwszą premierą jest komedia "Superbad". Evan i Seth, choć różnią się diametralnie, od początku liceum są niemal nierozłączni. Teraz są uczniami ostatniej klasy liceum, a fakt, że wybrali inne uczelnie, postanawiają uczcić w czasie szalonej imprezy, upokarzającej, niezapomnianej nocy, którą każdy z nich wspominał będzie do końca życia...

 

Film jest w gruncie rzeczy młodszym bratem komedii "Wpadka" ("Knocked Up") tylko jeszcze bardziej zabawnym. Reżyser Greg Mottola i zespół odpowiedzialny za nieoczekiwany sukces "Wpadki" (produkcja Judd Apatow, scenariusz Seth Rogen i Evan Goldberg) stworzyli podobno najlepszą komedię młodzieżową od lat. Przewiduje się, że film zarobi 28 mln dolarów i zajmie pierwsze miejsce w zestawieniu (czyli już na starcie zwróci się jego budżet szacowany na 20 mln dolarów). Na razie brak informacji o polskiej premierze filmu.


Drugą premierą jest thriller science fiction "Inwazja" ("The Invasion"), kolejna, czwarta już ekranizacja książki Jacka Finney'a. Tajemniczy wypadek statku kosmicznego prowadzi do odkrycia, że we wraku znajduje się coś obcego. Ci, którzy wejdą z nim w kontakt, zmieniają się w nieoczekiwany sposób. Wkrótce psychiatra stanu Washington Carol Bennell (Nicole Kidman) i jej przyjaciel Ben Driscoll (Daniel Craig) nauczą się szokującej prawdy o rosnącej epidemii: atakuje ofiary podczas snu i zostawia nie zmienionych fizycznie, ale za to przerażająco nieczułych i nieludzkich. W miarę rozwoju infekcji, coraz wiecej ludzi się zmienia i nie wiadomo, komu można zaufać. Teraz jedyną nadzieją Carol jest to, by nie zasnąć, dopóki nie znajdzie syna, który może znać sposób jak przerwać niszczycielską inwazję.

 

Niemiecki reżyser Oliver Hirschbiegel w swoim hollywoodzkim debiucie. Ale nie tylko on jest reżyserem. Niezadowolony z pierwszej wersji filmu producent Joel Silver poprosił braci Wachowskich o nakręcenie nowego zakończenia. Było to krokiem to całkowitej zmiany, 2/3 scenariusza napisano na nowo, a do produkcji dołączył reżyser James McTeigue. Film ma zarobić 12 mln dolarów. Jego polska premiera ma się odbyć 28.9.2007.

 

Trzecią premierą jest kostiumowy film akcji "Ostatni legion" ("The Last Legion"). Jest to opowieść, która skupia się na losach ostatniego rzymskiego cesarza Romulusa Augustusa, 12-latka, zwanego także Romulusem Cesarzątkiem. Został on wyniesiony do władzy przez wojsko. W zamian za to chciało ono żołdu. Gdy tego nie otrzymali, znieśli cesarza z tronu i skazali na banicję na wyspie Capri. Po ucieczce z Capri Romulus Augustus udał się w podróż do Anglii, gdzie miał nadzieję odnaleźć legendarny Legion Smoka, którego członków zamierzał poprosić o pomoc w powrocie do Rzymu.

 

Wszystko wydawało się nie sprzyjać tej produkcji. Po porażkach finansowych filmów "Królestwo niebieskie" oraz "Tristan i Izolda" początkowa data premiery tego filmu (styczeń 2007) została zmieniona na kwiecień, a ostatecznie film wchodzi do kin dopiero teraz. Zmieniono także tytuł z "The Enchanted Sword". Przewiduje się, że będzie to klapa finansowa, z 5 mln dolarów na starcie. Film trafi do polskich kin, lecz w obecnej chwili dokładna data pozostaje nieustalona.

 

Pozostałe premiery:
"The 11th Hour" jest analizą stanu środowiska naturalnego na świecie i zbiorem pomysłów na to, w jaki sposób można pomóc w odbudowie ziemskich ekosystemów. Film, powstał głównie po to, aby ostrzec społeczeństwo przed globalnym ociepleniem. W "11th Hour", zamieszczone są przede wszystkim wywiady i opinie specjalistów (m.in. Michaił Gorbaczow i Stephen Hawking) na tematy związane z ekologią, skrupulatnie skupiające się na globalnym ociepleniu. Obraz, ma na celu przedstawienie przyszłościowej wizji świata... Świata, na którym pośród plastikowych odpadów, może zabraknąć miejsca.

 

"Zgon na pogrzebie" ("Death at a Funeral") - głównymi bohaterami historii są członkowie pewnej dysfunkcjonalnej angielskiej rodziny, którzy spotykają się na pogrzebie seniora rodu. W smutnej uroczystości bierze też udział mężczyzna, który domaga się sporej sumy za utrzymanie w tajemnicy wielkiego sekretu zmarłego. Jego dwaj synowie postanawiają zrobić wszystko aby tajemnica nie wyszła na jaw. Okazuje się jednak, że sprawy zaczynają się komplikować, a spokojna uroczystość zmienia się totalną katastrofę. Film ma mieć premierę w Polsce 23.11.2007 roku.

 

"Delirious"- bohaterem historii jest polujący na gwiazdy paparazzi, który zaprzyjaźnia się z bezdomnym, marzącym o zostaniu słynnym aktorem, chłopakiem.

 

"The King of Kong: A Fistful of Quarters" to film dokumentalny. Nauczyciel gimnazjum i zuchwały magnat rywalizują o rekord Guinnessa w grze Donkey King.

 

"Suely w niebie" ("Love for Sale: Suely in the Sky"). Po dwóch latach mieszkania w Sao Paulo Hermila wraca do swojej wioski w północnej Brazylii z nowo narodzonym synem i czeka na przybycie męża. Po długim czekaniu zdaje sobie sprawę, że została porzucona. Zdeterminowana by opuścić wioskę przyjmuje imię Suely i zaczyna pracować jako prostytutka.

 

"Manda Bala" ("Send a Bullet"). Film dokumentalny o dwóch obliczach Brazylii. Znana jest ze swoich pięknych plaż, bujnych lasów deszczowych i tętniącej życiem kultury. Ale ostatnio zaczęło być o niej głośno z powodu skorumpowanych polityków, porwań dla okupu i operacji plastycznych.