Na co do kina? Przegląd premier tygodnia
Radosław Sztaba | 2020-10-03Źródło: Filmosfera
Wokalistów, których gwiazda rozbłysła po udziale w telewizyjnym talent show, wymieniać można bez końca. Ten format od lat przyciąga przed ekrany telewizorów miliony widzów, jednocześnie dając młodym artystom szansę na rozpoczęcie prawdziwej muzycznej kariery. Zainspirowało to twórców filmu „Jak zostać gwiazdą” z Katarzyną Sawczuk i Maciejem Zakościelnym w rolach głównych. Inną polską produkcją, która ma swoją premierę w tym tygodniu jest dokument muzyczny "Skandal. Ewenement Molesty". Pozostałe propozycje to: dokument "Świat według kota" i film animowany "Trolle 2".
Jak zostać gwiazdą (Polska, reż. Anna Wieczur-Bluszcz, dystr. Kino Świat)
Opis: Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo (Maciej Zakościelny), królowa social mediów Ewa (Julia Kamińska) i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej Ostra (Katarzyna Sawczuk) – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny (Anita Sokołowska). Skandal jest na rękę producentowi (Tomasz Karolak), który decyduje o zakwalifikowaniu Ostrej do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać. Przed nastolatką prawdziwy pojedynek i próba charakteru – młodej gwieździe przyjdzie zmierzyć się z konkurentami na scenie i bezwzględnym światem show biznesu, ale przede wszystkim z własnymi emocjami.
Skandal. Ewenement Molesty (Polska, reż. Bartosz Paduch, dystr. Best Film)
Opis: Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakładają Mistic Molesta jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip - hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i… dobrze się bawić. Nagrywają pierwszą płytę „Skandal” - chuligański rap w ich wykonaniu trafia na póki sklepowe i od razu staje się hitem! Molesty słuchali wszyscy a ich teksty stały się dla młodych ludzi wyznacznikiem wartości moralnych. Zdolne dzieciaki dorosły a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na muzycznym rynku i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie? Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli jak rodzina.
Świat według kota (Holandia, reż. Mark Verkerk, dystr. Filmowa Warszawa)
Opis: Mieszkańcami miasta są nie tylko ludzie. Wraz z kotem-przewodnikiem poznajemy świat zwierząt, które zamieszkują Amsterdam. Obserwujemy ich naturalne zwyczaje, jak zdobywają pożywienie, gdzie chronią się przed ludźmi i zgiełkiem miasta. Film pokazuje niezwykle bogate życie naszych sąsiadów, którego często nie dostrzegamy.
Trolle 2 (USA, reż. Walt Dohrn, David P. Smith, dystr. UIP)
Opis: Królowa Poppy i Mruk odkrywają, że poza ich wioską istnieją inne światy zamieszkane przez Trolle, z którymi – by tak rzec – jakoś im nie po drodze. Kiedy niespodziewane niebezpieczeństwo zagrozi całej populacji Trolli, Poppy i Mruk oraz ich przyjaciele wyruszą w wielką podróż przez nowe – niebezpieczne – lądy, by dokonać niemożliwego: pogodzić ze sobą wszystkie Trolle i połączyć się przeciw wrogowi.
Więcej o wszystkich wchodzących na ekrany filmach przeczytacie na ich podstronach w naszym serwisie. Tam też znajdziecie zwiastuny oraz galerie zdjęć z tych obrazów.