Gala Game Jam Awards i finał konkursu GameINN
Ewa Balana | 2016-12-15Źródło: Filmosfera, foto Ewa Balana
Najlepsi twórcy gier wideo zostali nagrodzeni podczas uroczystości w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Przedstawiono również najlepsze projekty wyróżnione w konkursie GameINN.



Gala odbyła się 14 grudnia br. Nominowanych, gości i studentów powitał kanclerz uczelni Maciej Ślesicki. Przestawił on ideę gali, nagrody, znakomite jury złożone z zawodowców oraz dostojnych gości. Ideą branżowej gali Game Jam Awards jest docenienie najbardziej kreatywnych i innowacyjnych zespołów startujących w krajowych edycjach imprezy o charakterze game jam. To oddolny ruch ludzi pasjonatów, kreatywnych twórców gier i zapalonych graczy. Najlepsze zespoły cechuje pasja i znakomita współpraca. Ten składa się na ogół z programistów, grafików, twórców muzyki i producentów. Game Jam Awards to impreza cykliczna. W tej edycji nagrodą było 6 profesjonalnych komputerów do tworzenia gier wideo. Zwycięski zespół – Wild Boar Studio liczy bowiem tyle osób. Nagrody wręczył Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wicepremier Jarosław Gowin. Podkreślił on chęć i gotowość rządu do konsekwentnego wspierania polskiego przemysłu kreatywnego, w tym przede wszystkim branży gier. Zapowiedział kampanię społeczną, która ruszy wkrótce, a która promować będzie kodowanie i programowanie. Branża gier, przemysł kreatywny to według ministra te dziedziny, w których mamy ogromny potencjał i którymi możemy „zawojować świat”.



Minister Gowin ogłosił również wyniki pierwszego konkursu GameINN, który realizowany jest i będzie cyklicznie w ramach programu Inteligentny Rozwój. Beneficjenci konkursu, których projekty zostały ocenione najwyżej, powyżej 20 punktów, otrzymali na gali dyplomy. Takich projektów było 13 z 38 wszystkich wyróżnionych i dofinansowanych. Najwięcej dofinansowanych projektów zgłosiła firma CD Projekt, znana z serii gier o Wiedźminie. Ona znalazła się najwyżej na liście rankingowej.



Podczas uroczystości zostały zaprezentowane najnowocześniejsze technologie i sprzęt do gier. Można było przenieść się w niesamowity świat rzeczywistości wirtualnej. Świat gier wideo zaskakuje tempem postępu technologicznego i jego efektami.


POWIĄZANIA Maciej Ślesicki