duża fotografia filmu Nice Guys, The
Miniatura plakatu filmu Nice Guys, The

Nice Guys. Równi goście

The Nice Guys

2016 | USA | Kryminał, Mystery, Thriller

Szalony duet

Monika Doerre | 27-05-2016

Przeciwieństwa się przyciągają – ta prawda stara jak świat, odnosi się nie tylko do historii miłosnych, ale wszelkiego rodzaju duetów – w tym tych filmowych i serialowych. W końcu czy jest coś ciekawszego od zestawienia ze sobą dwóch odrębnych charakterów, dwóch bohaterów (albo bohaterek), którzy wyznają inne zasady i mają bardzo różne spojrzenie na świat czy chociażby sposób prowadzenia śledztwa. W filmie Shane’a Blacka, twórcy „Iron Mana 3” czy „Zabójczej broni”, wszystko rozpoczyna się od wypadku i śledztwa, a kończy na… strzelaniu i wybuchach.


Co się stanie, kiedy drogi dwóch specyficznych postaci skrzyżują się ze sobą? Jedno jest pewne – Jackson Healy i Holland March razem to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Protagoniści mają odnaleźć zaginioną dziewczynę, której tropem podążają niebezpieczni mordercy. Czy bohaterowie podołają zadaniu? Zwłaszcza że ich metody są nieco radykalne. Prywatny detektyw, który naciąga swoich klientów, i pięść do wynajęcia – ta dwójka nie może stworzyć idealnej drużyny. Prawda? Tak mogłoby się wydawać, jednak to od nich zależy życie kilku osób.


„Nice Guys. Równi goście” to nie tylko kryminalna komedia, gdzie dwaj bohaterowie wpadają w tarapaty i próbują uratować skórę swoją i swoich bliskich. W filmie widać sporo nawiązań do kryzysu, jaki dotknął Amerykę, pojawiają się młodzi radykałowie, widać jak czarna okazuje się prawda, jeżeli chodzi o pieniądze i przekręty z nimi związane.


I gdzieś pośrodku tego wszystkiego i kiczowatej stylistyki, którą wykorzystują twórcy obrazu, są oni – dwaj dziwni i zwariowani bohaterowie. Trzeba przyznać, że Russell Crowe i Ryan Gosling spisali się na medal. Ich postaci są zwariowane, nieprzewidywalne i do tego zabawne. Widz nie wie, czego spodziewać się po bohaterach, poza tym, że na pewno wpadną w kolejne tarapaty.


„Nice Guys” to dobra komedia kryminalna, gdzie wydarzenia zmieniają się niczym w kalejdoskopie. Kiedy widzowi wydaje się, że rozgryzł fabułę, dzieje się coś nieprzewidzianego, co burzy cały ustalony porządek. Ale dzięki temu ten film jest tak dobry.

Reżyseria
Premiera
20-05-2016 (Polska)
18-05-2016 (Świat)
3,5
Ocena filmu
głosów: 2
Twoja ocena
chcę zobaczyć
0 osób chce go zobaczyć
dodaj do ulubionych
0 osób lubi ten film
obserwuj
0 osób obserwuje ten tytuł
dodaj do filmoteki
0 osób ma ten film u siebie

dodaj komentarz

Możesz pisać komentarze ze swojego konta - zalogować się?

redakcja strony

arcio
Marta Suchocka
Katarzyna Piechuta