Miniatura plakatu osoby Aldona Orman

Aldona Orman

Data urodzenia: 01-01-1968

Miejsce urodzenia: Przedbórz, Polska

biografia

Aktorka filmowa i telewizyjna. Urodziła się w Przedborzu. Dzieciństwo wspomina jako sielskie chwile wypełnione zapachem wanilii i kieleckich łąk.

W 1991 roku ukończyła studia w Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Kluczowe role, dzięki którym aktorka zaistniała dla szerszego audytorium, to przede wszystkim rola w popularnym od wielu lat serialu "Klan" oraz w "Plebanii". Widzowie mogli ją zobaczyć również m.in. w takich produkcjach jak: "Życie jak poker", "Lata i dni", "Adam i Ewa", "Pierwsza miłość".
Warto również wspomnieć o licznych występach na deskach niemieckich teatrów: Theater Labor, Modernes Theater, Werkstatt Theater, Pathos-Transport Theater w Monachium.

Od 1999 roku związana z Teatrem Kwadrat w Warszawie. Obecnie można ją oglądać w spektaklach: "Nie teraz kochanie", "Dekorator", "Sługa dwóch panów", "Okno na parlament".
W czasach liceum Aldona marzyła o tym, by zostać lekarzem. Talent aktorski odkryła w niej polonistka. I tak Aldona zaczęła reprezentować szkołę na konkursach recytatorskich, występowała na szkolnych akademiach i brała udział w różnych innych aktywnościach artystycznych szkoły. Zamiłowanie przerodziło się w pasję, a potem w zawód. Aldona mówi o sobie jako o bardzo niezależnej, zadowolonej z życia kobiecie. Ma w sobie harmonię i spokój ducha charakterystyczne dla zodiakalnej Wagi. Twierdzi, że z jej zodiaku wynika też zamiłowanie do rzeczy gustownych i w dobrym gatunku.
2,0
Ocena osoby
głosów: 1
Twoja ocena
dodaj do ulubionych
0 osób lubi tę osobę
obserwuj
0 osób obserwuje tę osobę

dodaj komentarz

Możesz pisać komentarze ze swojego konta - zalogować się?

redakcja strony

Mariusz Kłos
bady48