"Jesień we Francji" w kinach od 21 września
Radosław Sztaba | 2018-09-09 dystrybutor
"Jesień we Francji", nowy dramat wielokrotnie nagradzanego czadyjskiego reżysera Mahamata-Saleha Harouna, laureata Nagrody Jury w Cannes za film „Krzyczący mężczyzna”, to nie tylko zdecydowany i ważny głos w palącym temacie uchodźców, ale i refleksja o zderzeniu uczucia dwojga ludzi z wymogami biurokracji.

Bohaterem filmu jest Abbas Mahadjir, nauczyciel w szkole średniej w Republice Środkowej Afryki, który wraz z dwójką dzieci opuszcza swój rozdarty wojną kraj i przenosi się do Francji. Na miejscu Abbas składa wniosek o azyl polityczny, po czym znajduje pracę w markecie spożywczym. W międzyczasie poznaje Francuzkę, Carole Blaszak, która się w nim zakochuje i oferuje dach jemu i jego rodzinie.

Jaki los czeka Carole i Abbasa? Czy ucieczka z piekła bezdusznej wojny do piekła bezdusznych przepisów i urzędów zakończy tułaczkę?

W rolach głównych występują znakomici francuscy aktorzy: Eriq Ebouaney, ceniony również w Hollywood („Królestwo niebieskie”, „Hitman”, „72 godziny”), oraz Sandrine Bonnaire, dwukrotna laureatka Cezara, zdobywczyni nagród na festiwalach w Cannes i Wenecji.

"Jesień we Francji" zagości w kinach 21 września 2018 r. Dystrybutorem filmu jest Aurora Films.

Przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest 5 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu "Jesień we Francji", który odbędzie się 18 września 2018 r. (wtorek) w kinie Elektronik w Warszawie. Początek seansu o godz. 19.

By wziąć udział w losowaniu należy:

- być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu Filmosfera
- wysłać do dnia 16 września 2018 r. (włącznie) maila na adres konkurs@filmosfera.pl w temacie wpisując "Jesień we Francji", a w treści swój login w serwisie Filmosfera oraz imię i nazwisko osoby odbierającej bilet.

O wygranej poinformujemy drogą mailową w dniu 17 września 2018 r. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!