Konkurs Filmosfery i Kina Pod Baranami
Radosław Sztaba | 2021-05-02 Filmosfera
Repertuar Kina Pod Baranami wzbogacany jest o dodatkową ofertę filmową, dostępną za pośrednictwem platformy online e-kinopodbaranami.pl. Ta najmłodsza, wirtualna sala krakowskiego kina, proponuje widzom z całej Polski szeroką gamę starannie wyselekcjonowanych tytułów oraz wiele wydarzeń specjalnych, dyskusji i spotkań z filmowcami. Wspólnie z Kinem Pod Baranami zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania są dwa jednorazowe kody na dowolne filmy dostępne na tej platformie. 

Platforma e-kinopodbaranami.pl była pierwszym wirtualnym kinem w Polsce. Jej stworzenie zostało zainspirowane bezprecedensową sytuacją, w jakiej w związku z rozpoczętym w marcu 2020 lockdownem znalazła się cała branża kinowa. Zespół Kina Pod Baranami, współpracując z firmą Shift72 z Nowej Zelandii, w miesiąc uruchomił platformę e-kinopodbaranami.pl, której start został odnotowany przez rozliczne polskie i zagraniczne media.

Z założenia, E-Kino Pod Baranami jest czymś więcej niż tylko zwykłą platformą VOD. To wyjątkowe miejsce w przestrzeni internetowej, stanowiące przedłużenie działalności krakowskiego Kina Pod Baranami, znanego z autorskiego doboru prezentowanych filmów oraz kameralnej atmosfery, sprzyjającej wymianie myśli i opinii.
 
E-Kino Pod Baranami to zarówno filmy nowe, nieprezentowane na kinowym ekranie, jak i starsze tytuły, do których warto wracać. Filmy ułożone są w tematyczne kolekcje, uławiające zapoznanie się z narodowymi kinematografiami czy autorskim stylem znanych reżyserów. Na platformie odbywają się liczne wydarzenia specjalne, cykle filmowe, spotkania z twórcami oraz burzliwe dyskusje. Kinomani mogą wybierać z ponad 350 produkcji jakie znajdują się aktualnie w (stale powiększającej się) wirtualnej bibliotece E-Kina. 

Nagrodami w konkursie, organizowanym przez serwis Filmosfera oraz Kino Pod Baranami, są dwa jednorazowe kody na dowolne filmy dostępne na platformie e-kinopodbaranami.pl. Kody ważne są do końca maja 2021.

By wziąć udział w konkursie należy:

- wejść na fanpage Filmosfery na Facebooku;
- polubić post z informacją o konkursie i udostępnić go publicznie na swoim profilu;
- w komentarzu pod postem w terminie do 10 maja 2021 r. (włącznie) napisać odpowiedź na pytanie: „Którego reżysera cenisz najbardziej?” wraz z krótkim uzasadnieniem. 

Zwycięzców poinformujemy o wygranej wysyłając wiadomość prywatną do 12 maja 2021 r. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!